مرسی دانلود

 • admin1
 • 19 سپتامبر 16
 • ابزار بوت.

مرسی دانلود | نرم افزار شبیه ساز پلی استشن ۲ برای کامپیوتر

دانلود نرم افزار اجرای بازی های پلی استیشن ۲ روی کامپیوتر | Playstation 2 Emulator

نرم افزار شبیه ساز پلی استشن 2 برای کامپیوتر

نرم افزار شبیه ساز پلی استشن ۲ برای کامپیوتر

کنسول PS2 نام یکی از پلتفرمهای قدرتمند نسل هفتم کنسولهاست که به عنوان پرفروشترین کنسول در نسل خود شناخته میشود و بازیهای جذاب و بی نظیری برای این پلتفرم عرضه شد که عنوانهایی ماندگار و تاریخی هستند . بسیاری از بازیهای زیبا و جذاب این کنسول به صورت انحصاری برای PS2 عرضه شد و بنابراین کاربران PC و دیگر کنسولها از تجربه آنها محروم شدند و فرصت تجربه عنوانهایی بی نظیر را از دست دادند .

برنامه PCSX2 نام برترین شبیه ساز PS2 برروی کامپیوتر است که به همراه آن میتوانید ۹۹% بازیهای PS2 را به راحتی برروی کامپیوتر اجرا نمایید . از آنجایی که نصب و Config این برنامه پیچیدگیهای برای بسیاری از کاربران دارد تصمیم گرفتیم با قرار دادن آموزشی جامع کاربران را در اجرای بازیهای PS2 برروی کامپیوتر یاری نماییم .

قبل از هر نکته مد نظر داشته باشید که برای اجرای روان و بدون افت فریم بازیهای PS2 برروی کامپیوتر, نیاز به CPU و کارت گرافیک قدرتمندخواهید داشت و در صورت سطح پایین و یا متوسط بودن سیستم, با افت فریم و کندی در اجرای بازی مواجه خواهید شد که البته این مشکل تا حد کمی با تغییر تنظیمات مرتفع خواهد شد . اما اگر دارای سیستمی قوی هستید میتوانید بازیهای PS2 را با گرافیکی مشابه و در برخی موارد بهتر از PS2 به طور روان و بدون مشکل بر روی کامپیوتر خود اجرا نمایید .

سیستم مورد نیاز برای اجرای متوسط بازیها در PCSX2:

Windows/Linux OS
CPU that supports SSE2 (Pentium 4 and up, Athlon64 and up)
GPU that supports Pixel Shaders 2.0
۵۱۲mb RAM

سیستم پیشنهادی برای اجرای عالی بازیها در PCSX2 :

Windows Vista 32bit/64bit
CPU: Intel Core 2 Duo @ 3.2ghz or better
GPU: 8600gt or better
۱gb RAM (2gb if on Vista

مــــــــــــــــــــــــــــــرسی دانـــــــــــــــــــــــــــــــــــلود

♥حجم فایل: ۱۵مگابایت

♥نوع فایل:exe

downدانلود نرم افزار شبیه ساز play2 با لینک مستقیم

 


منبع: سایت novagamee.com

آموزش نصب برنامه PCSX2 :

نرم افزار شبیه ساز پلی استشن ۲ | ابتدا برنامه PCSX2 را از لینک دانلودی در انتهای مطلب دانلود و آنرا اجرا نمایید . دقت کنید که نرم افزار C++ و Directx  روی سیستم شما نصب باشد زیرا در غیر این صورت شبیه ساز نصب و اجرا نخواهد شد . فایل Microsoft Visual C++ به همراه برنامه قابل نصب است  و کافیست تیک آنها را پر بگذارید و برای نصب Direct X هم میتوانید نصب نمایید .

pcsx2-install

 • برای نصب نرم افزار آدرسی را در سیستم خود انتخاب نمایید و پس از Next تا پایان نصب منتظر بمانید .
 • پس از نصب همانند عکس زیر با کلیک بر روی Next, قسمت CDVD را بر روی گزینه Linuz iso CDVD قرار دهید  و بر روی NEXT کلیک نمایید .

 

cd1

 • در محله بعد مطابق شکل زیر, ابتدا تیک گزینه Use Defualt Setiing را برداشته و با کلیک بر روی گزینه Browse, آدرس پوشه Bios, موجود در فایل دانلودی را تنظیم کنید و با انتخاب گزینه USA V02.20, بر روی Finish کلیک نمایید .

 

cd2

آموزش تنظیمات برنامه PCSX2 :

اکنون مرحله نصب به پایان رسیده و برای اجرای بازی کافیست تنظیمات را متناسب با سیستم خود انجام دهید . پس از پایان نصب, برنامه اجرا میشود که با عکس زیر مواجه میشوید .

PCSX2

 • از منوی Config بر روی Emulation Setting کلیک نمایید . گزینه Game Fixes را مطابق شکل زیر انتخاب نمایید . بهتر است این قسمت را دست نخورده و به صورت پیش فرض باقی بگذارید . چرا که در اکثر بازیها کمکی به بهبود نخواهد کرد و فعال کردن برخی از گزینه ها باعث اختلالات گرافیکی و ارورهای سیستمی در بازی خواهد شد .

 

PCSX2-config

 • بخش SpeedHacks با استفاده از روشهایی به صورت مصنوعی سرعت اجرای بازی رو افزایش میدهد و آنرا سریع تر میکند و مناسب برای کسانی است که دارای CPU با قدرت متوسط ورو به پایین هستند که تا حدی مشکل کندی در بازی را برای آنها رفع میکند و باعث میشود که فریم ریت بازی به صورت ثابت بماند . این دسته از افراد میتوانند تنظیمات را مطابق عکس زیر انجام دهند . اما گر از CPU و گرافیک قوی برخوردار هستید پیشنهاد میشود این قسمت را برای اجرای طبیعی بازی, به صورت پیش فرض باقی بگذارید .

 

PCSX2-config-5

 • بخش GS Window تاثیر خاصی در روند اجرای بازی نخواهد داشت و میتوانید وضوح تصویر رو مطابق با مانیتور خود تنظیم نمایید . به طور مثال اگر از مانیتورهای بزرگ و Wide استفاده مینمایید, میتوانید این گزینه را بر روی ۱۶:۹ و وضوح تصویر ۱۲۸۰×۷۲۰ قرار دهید .

 

PCSX2-config-4

 • بخش GS یکی از مهمترین بخشهای تنظیمات گرافیکی در این شبیه ساز است . بخش GS دارای دو قسمت Frame Skipping و Frame Limiter است که در Frame Skipping میتوانید با تنظیماتی لود و بارگذاری بخشی از قسمتها را رد کنید و در قسمت Frame Limiter میتوانید فریم ریت بازیها را در عددی مانند ۵۰ محدود کنید که در صحنه هایی با جزئیات بالا از این عدد فراتر نروند و باعث کندی در اجرای بازی نشوند .
 • تیک Disable FrameLimiting با توجه به CPU شما سرعت و فریم ریت رو در اجرای بازیها بالا میبرد که استفاده از این گزینه به علت ایجاد سرعت غیر طبیعی در بازی توصیه نمیشود . با تنظیمات این بخش مطابق عکس زیر اکثر بازیها به صورت قابل قبول اجرا خواهند شد .

PCSX2-config-2

 

 • بخش VUS و EE/OP دارای نکته خاصی نیستند و پیشنهاد سازنده نرم افزار, تنظیم این دو قسمت مطابق عکس زیر است .

 

PCSX2-config-2

PCSX2-config-1

تنظیمات گرافیکی :

از منوی Config , گزینه Plugin/ BIOS Selector را انتخاب نمایید . سپس با عکس زیر مواجه میشوید .

 

PCSX2-configuration

با انتخاب گزینه Configure که مقابل گزینه GS قرار گرفته میتوانید همانند شکل زیر به تنظیمات گرافیکی دسترسی پیدا نمایید .

PCSX2-config-6

بخش Renderer :

نرم افزار شبیه ساز پلی استشن ۲ | در این قسمت میتوانید منبع تغذیه گرافیکی خود را مشخص نمایید که با انتخاب گزینه Hardware از کارت گرافیک شما و با انتخاب Software از Cpu سیستم برای رندر صحنه های گرافیکی استفاده میشود که استفاده از گزینه Software به شدت موجب کاهش سرعت بازی شده و پیشنهاد نمیشود . Null هم باعث غیر فعال شدن کارت گرافیک شما به میشود که با صفحه سیاه مواجه خواهید شد . بنابراین بهتر است این قسمت بر روی گزینه D3d9 Hardware قرار بگیرد .

بخش Inretlacing :

در برخی بازیها با مشکل لرزش تصویر روبرو میشوید که با تنظیم این گزینه و زدن دکمه F5 در حین بازی میتوانید مشکل لرزش تصویر را مرتفع نمایید .

بخش D3D Internal Resolution :

این قسمت, نقش تعیین کننده سرعت اجرای بازیهای در این شبیه ساز محسوب میشود و همانند بازیهای کامپیوتر میتوانید وضوح تصویر یا رزولوشن مورد نظر خود را برای اجرای بازی تعیین نمایید . توجه داشته باشید بالاترین رزولوشن ممکن ۱۰۲۴×۱۰۲۴ و پایین ترین حد ممکن آن ۵۱۲×۵۱۲ است که متناسب با قدرت گرافیکی شما قابل تنظیم است و همانند بازیهای کامپیتر نقش تعیین کننده ای در سرعت و افت فریم بازی خواهد داشت .

برای تغییر رزولوشن بازی و خارج کردن آن از حالت پیش فرض PS2 باید تیک Native را بردارید . توصیه میشود اگر از سیستم قوی در زمینه گرافیکی برخوردار هستید گزینه Use Or Scaling را بر روی ۲x Native و همچنین تیک Texture Filtering را هم بزنید . چرا که تاثیر به سزایی در گرافیک و جزئیات بالا در بازی خواهید داشت .

در صورتی که از سیستم ضعیف استفاده میکنید بهتر است رزولوشن بازی را بر روی ۵۱۲×۵۱۲ قرار دهید و تیک Texture Filtering را بردارید . همچنین گزینه Allow 8-Bit Textures میتواند با کاهش گرافیک بازی تاثیر خوبی در بالا بردن سرعت اجرای بازی در سیستمهای ضعیف داشته باشد .

تنظیمات صوتی :

برای دسترسی به تنظیمات صوتی, از منوی Config , گزینه Plugin/ BIOS Selector را انتخاب نمایید . سپس با انتخاب گزینه Configure که مقابل گزینه SPU2 قرار گرفته میتوانید همانند شکل زیر به تنظیمات صوتی دسترسی پیدا نمایید . بهتر است برای اجرای صحیح صدا و موسیقیهای بازی, تنظیمات صوتی را مطابق عکس زیرتنظیم نمایید .

PCSX2-config-7

تنظیم GamePad یا Keyboard :

از منوی Config , گزینه Plugin/ BIOS Selector را انتخاب نمایید .  با انتخاب گزینه Configure که مقابل گزینه PAD قرار گرفته میتوانید همانند شکل زیر به تنظیمات کنترلر دسترسی پیدا نمایید .

کافیست با انتخاب Pad 1 دکمه های کیبرد و یا Gamepad خود را پس از کلیک بر روی هر کدام از دکمه ها وارد کنید تا بتوانید بازیها را به راحتی با تنظیمات مورد نظر خود اجرا نمایید .

PCSX2-config-10

همه تنظیمات این شبیه ساز با موفقیت به پایان رسید . حال میتوانید از گزینه CDVD  و با نتخاب گزینه Browse آدرس ایمیج با فرمت ISO دانلود شده از نواگیم را به برنامه بدهید و سپس از گزینه System و انتخاب Boot DVD Fast از اجرای بازیهای انحصاری PS2 بر روی کامپیوتر لذت ببرید .

لازم است اشاره کنیم که برای Save در هنگام بازی کافیست از منوی Save یکی از Slotهای Save را انتخاب نمایید و برای Load از گرینه System و Load همان Slot را بارگذاری نمایید .

در پایان لازم است این نکته را هم یاد آور شویم که اگر از دسته افرادی هستید که آرشیو بازیهای PS2 را دارید میتوانید با استفاده از نرم افزار UltraISO و یا Alcohol از دیسک بازی ایمیج ISO تهیه نمایید و آدرس آنرا برای اجرا به نرم افزار بدهید .

نرم افزار شبیه ساز پلی استشن ۲

1 دیدگاه ارسال شده است

 1. farzan
  ژانویه 17, 2017

  خیلی ممنون از سایت خوبتون

ارسال نظر

پست‌الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *