مرسی دانلود

  • hedar
  • 31 اکتبر 19
  • بازی
  • 6153 بازدید

دانلود بازي هاي کامپيوتر

دانلود بازي هاي کامپيوتر در سبک هاي مختلف با لينک مستقيم

بازي رايانه اي يا بازي کامپيوتري (به انگليسي: PC game يا Computer game) يک بازي ويدئويي است که به‌جاي اجرا روي کنسول بازي ويدئويي يا دستگاه آرکيد، در رايانه شخصي انجام مي‌شود. بازي‌هاي کامپيوتري از سال ???? خصوصاً در اروپا رايج گرديدند. اين زمان، زمان کدگذاري اتاق خواب نام گرفت. اين بازي‌ها از سال ???? به‌صورت ديجيتالي مورد انتشار قرار گرفتند. اين بازي‌ها به‌صورت رايگان يا به‌عنوان محصول تجاري عرضه مي‌شوند. نت پاک

ادامه مطلب …

رشد اوليه

توسعه PDP-1 در سال ???? براي بازي‌هاي کامپيوتري معتبر مي‌باشد. بازي‌هاي کامپيوتري شامل دو کنترل‌کننده مي‌باشد که در فضا مانور داده و سبب نابودي يکديگر مي‌شوند. همچنين رايانه‌هاي شخصي تنها با توسعه ريز پردازنده و ميکرو کامپيوتر و بازي کامپيوتري نسبت به رايانه‌هاي بزرگ و ميني کامپيوتر که قبلاً وجود داشته‌اند محبوب تر شده‌اند .OXO، اقتباس شده از tic-tac-toe، در سال ???? براي EDSAC عرضه گرديد. يکي ديگر از بازي‌هاي کامپيوتري در سال ???? توسعه پيدا کرد در زماني که دانشجويان MIT مارتين گريتز و الن کوتاک با استيو روسول کامپيوتر را براي محاسبات رياضي استفاده کردند.

اولين نسل از بازي‌هاي رايانه‌اي که از داستانها اخذ شده بود توسط کاربر از طريق صفحه کليد قابل بازي کردن بود. اولين بازي ماجراجويي در سال ???? توسط ويل کرودر براي ميني کامپيوترهاي PDP-11 ساخته شد و در سال ???? به وسيله? دون ودز تکميل گرديد. از سال ???? قابليت کامپيوترهاي شخصي براي راه‌اندازي بازي‌هاي افزايش يافت ولي در اين زمان گرافيک کامپيوترها يک عامل مهم در بازي‌ها معرفي گرديد.

بازي‌هاي بعدي شامل دستورهاي متني همراه با گرافيک پايه در بازي‌هاي SSI Gold Box مانند Pool of Radiance, و Bard’s Taleبود. از سال ???? الي ???? بازي‌ها در راستاي گروه‌ها و نشريات سرگرم‌کننده و تفريحي مانند Creative Computing و Computer Gaming World توسعه پيدا کرد. اين نشريات استاندارد نوشتن در کامپيوتر و بازي کردن يا خواندن نرم‌افزارها را ارائه نمود. ميکروسافت يکي از اولين بازي‌ها بود که به کاربرها فروخته شد. از اولين فروش در سال ???? ميکروسافت بيش از ?? هزار نسخه بر روي کاست نوار فروخت. نت پاک

دانلود بازي هاي کامپيوتر

رکود صنايع و عواقب آن

همان‌طور که بازي‌هاي ويدئويي جهت عرضه به بازار به شکل کارتريج با کيفيت پايين توسط شرکت‌هاي متعدد به بازار عرضه گرديد و محصولات زيادي مانند Atari 2600 توسط Pac-Man و E.T. جهت استفاده کامپيوترهاي شخصي وارد بازار شد. از سال ???? علاقه‌مندي به بازي‌هاي ويدئويي کاهش يافته و توجهات به سمت بازي‌هاي کامپيوتري سوق پيدا نمود.

در اثر رکود اقتصادي بازار اين بازي‌ها مقداري کساد شده و شرکت‌ها دچار زيان و ضرر شدند. در مقابل بازار کامپيوترهاي خانگي رونق گرفت. از نمونه‌هاي ارزان آن‌ها مي‌توان به کمودور ?? نام برد. بازار با تجربه آمريکائي شمالي با ايجاد سيستم NES در آمريکا تجديد حيات نمود. رونق بازي‌هاي کامپيوتري در اروپا تا سال‌ها ادامه داشت. کامپيوترهاي با مارک ZX Spectrum و BBC Micro در بازار اروپا بسيار موفق بودند.

اما NES که انحصار آمريکاي شمالي و ژاپن شده بود، موفق نگرديد. تنها کنسول ? بيتيکه در اروپا موفق بود بر اساس Sega Master System واقع شده بود.[?] تفاوت کليدي ميان کامپيوتر غربي و ژاپني در زمان رزولوشن صفحه نمايش بود. رزولوشن سيستم ژاپني بيشتر از ۶۴۰ X ??? بود. در زمان سيستم ?? بيتي Commodore Amiga و Atari ST در اروپا عمومي شده بودند در حاليکه Sharp X68000 و FM Towns در ژاپن عمومي شده بود. نت پاک

دانلود بازي هاي کامپيوتر

تکامل بازي‌هاي رايانه اي

در سال ???? IBM PC بسرعت در بازار رشد نمود و به مهم‌ترين شرکت سازنده بازي‌هاي تبديل شد. بيش از يک سوم از بازي‌هاي که در آمريکاي شمالي براي کامپيوترهاي شخصي فروخته شده دو براير تعداد کمدورهاي و Apple II فروخته شده بود. در سال ???? Computer Gaming World گزارش نمود که صنايع به سمت استفاده از کارت گرافيک VGA مي‌باشند. در حالي که برخي از بازي‌ها با پشتيباني از VGA در آغاز سال آگهي شد آن‌ها معمولاً گرافيک EGA از طريق کارت‌هاي VGA پشتيباني مي‌شوند. دراواخر سال ???? اکثر ناشران از ۳۲۰×۲۰۰ MCGA به عنوان زيرگروه VGA حمايت کردند.

پيشرفت‌هاي بيشتر به کارهاي هنري بازي و صوتي با امکان معرفي ساخته شد در دسامبر ???? Computer Gaming World گزارش داد که DOS 82 درصد از فروش بازي‌هاي کامپيوتري را در سال ???? به خود اختصاص داده‌است – در آوريل ???? Computer Gaming World اعلام نمود ?? درصد خوانندگان از کامپيوترهاي IMB 6% Amiga و ۳% Macintosh و ۱% Atari ST استفاده کرده‌اند.

همچنين مؤسسه ناشران نرم‌افزار بر اساس مطالعات که بر روي کاربران انجام داده‌اند اعلام کرده‌اند که ??? آن‌ها از کامپيوترIBM و ۱۰% Macintosh و، ۷% AppleII و بقيه ?? استفاده نموده‌اند. ۵۱% IBM[?] حافظه CD-ROM نسبت به فلاپي‌ها بسيار زياد مي‌باشد که اين مهم کمک به کاهش سرقت در نرم‌افزارها و نيز کاهش قيمت آن‌ها مي‌کند. نت پاک

بازي‌هاي معاصر

از سال ???? بازي‌هاي کامپيوتري نسبت به ساير نرم‌افزارها نياز به حافظه بيشتري پيدا کرد. از سال ???? با توسعه نرم‌افزار ويندوز حافظه و مسايل مربوطه ساده شدند. کنسولهاي ۳D مانند Super Mario 64 سبب محبوبيت in hardware accelerated 3D graphics در کامپيوترهاي شخصي گرديد. سرعت و بهبود تکنولوژي گرافيک کامپيوترها سبب افزايش سطح واقع گرايي در رابطه با بازي‌هاي کامپيوتري گرديد.

منبع

دانلود بازی کامپیوتر

0 دیدگاه ارسال شده است

ارسال نظر

پست‌الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *